Aktuality

1. červenec 2015
Sběratelství
Ve dnech 1.7. - 1.11.2015 se v 1. patře sokolovského zámku uskuteční výstava Sběratelství (zápalkové nálepky, obaly od žvýkaček, čokolád, nápojové etikety, pivní láhve, modelová želznice, "angličáky", filatelie, kolekce zapalovačů atd.). Výstava je otevřena od středy do neděle 9-12 a 13-17 hod.
20. červen 2015
Vybudování zázemí Štoly č.1. Jáchymov
Od března 2015 probíhá stavba "Vybudování zázemí pro vstup do Štoly č.1 v Jáchymově", které je financované z Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Severozápad a podporováné z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Název projektu: "Vybudování zázemí pro vstup do Štoly č.1 v Jáchymově". Investor: Muzeum Sokolov, p.o. Karlovarského kraje, administrátor projektu Olivius s.r.o., Projektant: R projekt, Ing. Jan Woletz Technický dozor investora: STAVING-INVEST s.r.o. Autorský dozor: Projekt 99, s.r.o. Zhotovitel: IVPS Inženýrská výstavba a pozemní stavby s.r.o. Doba realizace: termín zahájení realizace projektu březen 2015, termín ukončení realizace projektu září 2015 Registrační číslo projektu: CZ.1.09/4.1.00/83.01257 "VIZE PŘESTANE BÝT SNEM" www.europa.eu www.nuts2severozapad.cz
17. červen 2015
Důl Jeroným -důležité upozornění
Dobrý den ,z důvodu úpravy části nového parkoviště je nutné ode dneška využít pro parkování prostor starého parkoviště které se nachází u staré boudy u silnice.(Cca 50 m od nového parkoviště směrem na Plzeň vpravo- viz obrázek). Důl je otevřen od pondělí do neděle. Děkujeme za pochopení.
15. červen 2015
Důl Jeroným otevřen Pondělí až neděle !!!
Dobrý den, od 15.6. je otevřeno podzemí dolu Jeroným v Čisté u Rovné od pondělí do neděle. Více na záložce - důl Jeroným.Prohlídka začíná u vstupního objektu.Samotný vstupní objekt je již veřejnosti přístupný. M.Rund Objednávky na telefonním čísle 736 202 710.(Vzhledem k špatnému signálu, pokud se nedovoláte, pošlete SMS a pracovníci se Vám ozvou zpět. Děkujeme za pochopení.
14. červen 2015
Příjezd k dolu Jeroným
Od Sokolova: silnice č. 210 směr Teplá, Prameny cca 500 metrů za osadou Podstrání vlevo. Od Plzně: V Krásně doleva silnice č. 208 směr Sokolov a na býv.Čisté se napojíte na silnici č.210 doprava směr Sokolov- od křižovatky na býv.Čisté cca 1km vpravo. Pozor objekt se nachází za lesíkem a není moc vidět.(PS-pokud náhodou přejedete až do obce Podstrání, můžete zde auto otočit a vrátit se zpět :-) ). Polohu dolu můžete také nalézt na www.mapy.cz - stačí udat: Důl Jeroným. GPS: 50.1019581N, 12.7119589E Pracujeme na vylepšení označení dolu. Prozatím se omlouváme za komplikace.
1. květen 2015
Interaktivní výstava Stopa
Ve dnech 1. dubna až 19. července 2015 se ve výstavní síni v přízemí sokolovského zámku uskuteční interaktivní kriminalistická výstava Stopa zapůjčená z Mendelova muzea v Brně. Otvírací doba je středa - neděle od 9 do 12 a od 13 do 17 hod.
1. květen 2015
Štola č.1. v Jáchymově otevřena
Vážení návštěvníci! Štola č.1. v Jáchymově je i přes probíhající stavební práce od 15.4. otevřena v běžném režimu. Středa-neděle prohlídky 10,11,13,14,15,16 hodin. Více na záložce Štola č.1.
19. duben 2015
,,Česko - bavorský geopark – zpřístupnění dolu Jeroným v Čisté‘‘
Od května 2014 probíhá výstavba vstupního objektu dolu Jeroným v Čisté u Rovné, která je financovaná z Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Severozápad a podporována z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Název projektu: Česko-bavorský geopark- zpřístupnění dolu Jeroným v Čisté- Vstupní objekt dolu Jeroným Reg.č.projektu: CZ.1.09/4.1.00/71.01170 Investor: Muzeum Sokolov p.o. Karlovarského kraje Projektant: Sdružení firem Amberg Engineering Brno, Atelier WIK, s.r.o. Brno a Buildingcentrum -HSV, s.r.o. Velké Meziříčí Technický dozor investora: Voldán s.r.o. Březová. Autorský dozor -STIOB s.r.o. Sokolov. Zhotovitel : IVPS Inženýrská výstavba a pozemní stavby s.r.o. Praha. "VIZE PŘESTANE BÝT SNEM" www.europa.eu www.nuts2severozapad.cz
1. září 2014
Realizace projektu „Eva Erbenová – osudy v pruhované košili“
Realizace projektu „Eva Erbenová – osudy v pruhované košili“ V roce 2014 se Muzeu Sokolov podařilo získat finanční příspěvek z Nadačního fondu obětem holocaustu na realizaci projektu „Eva Erbenová – osudy v pruhované košili“. Tento projekt byl inspirovaný návštěvou paní E. Erbenové v sokolovském muzeu v květnu 2012 a jejím povídáním a vzpomínáním na období dětství a dospívání prožitém za ostnatým drátem. Eva Erbenová se narodila v roce 1930 v Děčíně a roku 1941 byla deportována s rodiči do ghetta v Terezíně, v roce 1944 byla s maminkou převezena do Osvětimi, odkud byly později vyhnány na tzv. pochod smrti, který je přivedl i na Sokolovsko. Z jejího vyprávění byl natočen dokument určený školním výpravám. Promítání dokumentu bylo právě díky finančnímu příspěvku z Nadačního fondu obětem válek v letošním roce doplněno o interaktivní program. Během něj jsou žáci rozděleni do skupin, oblečeni do vězeňských košil a každá ze skupin dostane číslo, neboť lidé se v koncentračních táborech stávali pouhými čísly. Každé číslo má svou krabičku s fotografiemi, obrázky a také indiciemi, podle kterých musí žáci poznat jméno osoby a dotvořit panel této osoby nalepením obrázků a fotografií. Žáci se tak seznámí s osudy 5 lidí židovského původu spojených svým životem nebo tvorbou se Sokolovskem. Program je určen žákům 2. stupně a studentům středních škol po předchozí domluvě s paní Jitkou Třískovou.
 
Odkazy