Aktuality

16. duben 2015
PhDr. Vladimír Bružeňák - V zajetí Krušných hor
Ve čtvrtek 16.4.2015 se v zimní zahradě sokolovského zámku uskuteční od 17 hod. přednáška Vladimíra Bružeňáka "V zajetí Krušných hor - zajatecké tábory a pracovní zajatecká komanda na Sokolovsku 1939-1945 a jejich oběti". Vstupné je 20 Kč. Tato akce je realizována za finanční podpory města Sokolova. TA – Přednáškový cyklus roku 2015(s omezením na děti a mládež)
2. duben 2015
Jarní výtvarná dílna
Tradiční jarní (velikonoční) výtvarná dílna se uskuteční ve čtvrtek 2. dubna od 15 hod. v zimní zahradě sokolovského zámku. Vstupné je zdarma. Tato akce je realizována za finanční podpory města Sokolova. JA – Výtvarné dílny 2015 - s omezením na děti a mládež
1. duben 2015
Interaktivní výstava Stopa
Ve dnech 1. dubna až 19. července 2015 se ve výstavní síni v přízemí sokolovského zámku uskuteční interaktivní kriminalistická výstava Stopa zapůjčená z Mendelova muzea v Brně. Otvírací doba je středa - neděle od 9 do 12 a od 13 do 17 hod.
15. březen 2015
,,Česko - bavorský geopark – zpřístupnění dolu Jeroným v Čisté‘‘
Od května 2014 probíhá výstavba vstupního objektu dolu Jeroným v Čisté u Rovné, která je financovaná z Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Severozápad a podporována z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Název projektu: Česko-bavorský geopark- zpřístupnění dolu Jeroným v Čisté- Vstupní objekt dolu Jeroným Reg.č.projektu: CZ.1.09/4.1.00/71.01170 Investor: Muzeum Sokolov p.o. Karlovarského kraje Projektant: Sdružení firem Amberg Engineering Brno, Atelier WIK, s.r.o. Brno a Buildingcentrum -HSV, s.r.o. Velké Meziříčí Technický dozor investora: Voldán s.r.o. Březová. Autorský dozor -STIOB s.r.o. Sokolov. Zhotovitel : IVPS Inženýrská výstavba a pozemní stavby s.r.o. Praha. "VIZE PŘESTANE BÝT SNEM" www.europa.eu www.nuts2severozapad.cz
12. březen 2015
Mgr. Vladimír Prokop – Zaniklé umělecké památky Sokolovska
Ve čtvrtek 12.3.2015 se v zimní zahradě sokolovského zámku uskuteční od 17 hod. přednáška Vladimíra Prokopa, která přiblíží osudy některých ze zaniklých uměleckých památek Sokolovska. Vstupné je 20 Kč. Tato akce je realizována za finanční podpory města Sokolova. TA – Přednáškový cyklus roku 2015(s omezením na děti a mládež)
7. březen 2015
FOS – tradiční výstava fotografií
Ve dnech 7. března - 19. dubna se ve výstavním prostoru v 1. patře sokolovského zámku uskuteční další ročník tradiční výstavy fotoklubu Sokolov a jeho německých partnerů. Výstava je otevřena od středy do neděle 9-12 a 13-17 hod.
4. březen 2015
Hornické muzeum Krásno
Vážení návštěvníci Hornické muzeum Krásno bude po zimní přestávce opět otevřeno od středy 4. března v běžné otvírací době středa - neděle od 9 do 12 a od 13 do 17 hod.
9. únor 2015
Otevření expozice
Vážení návštěvníci, od středy 4.2. je opět otevřena stálá expozice. Otvírací doba je středa - neděle od 9 do 12 a od 13 do 17 hod. Zároveň bychom Vás chtěli poprosit o schovívavost, neboť ještě probíhá instalace expozice v zrekonstruovaných 3 místnostech.
1. září 2014
Realizace projektu „Eva Erbenová – osudy v pruhované košili“
Realizace projektu „Eva Erbenová – osudy v pruhované košili“ V roce 2014 se Muzeu Sokolov podařilo získat finanční příspěvek z Nadačního fondu obětem holocaustu na realizaci projektu „Eva Erbenová – osudy v pruhované košili“. Tento projekt byl inspirovaný návštěvou paní E. Erbenové v sokolovském muzeu v květnu 2012 a jejím povídáním a vzpomínáním na období dětství a dospívání prožitém za ostnatým drátem. Eva Erbenová se narodila v roce 1930 v Děčíně a roku 1941 byla deportována s rodiči do ghetta v Terezíně, v roce 1944 byla s maminkou převezena do Osvětimi, odkud byly později vyhnány na tzv. pochod smrti, který je přivedl i na Sokolovsko. Z jejího vyprávění byl natočen dokument určený školním výpravám. Promítání dokumentu bylo právě díky finančnímu příspěvku z Nadačního fondu obětem válek v letošním roce doplněno o interaktivní program. Během něj jsou žáci rozděleni do skupin, oblečeni do vězeňských košil a každá ze skupin dostane číslo, neboť lidé se v koncentračních táborech stávali pouhými čísly. Každé číslo má svou krabičku s fotografiemi, obrázky a také indiciemi, podle kterých musí žáci poznat jméno osoby a dotvořit panel této osoby nalepením obrázků a fotografií. Žáci se tak seznámí s osudy 5 lidí židovského původu spojených svým životem nebo tvorbou se Sokolovskem. Program je určen žákům 2. stupně a studentům středních škol po předchozí domluvě s paní Jitkou Třískovou.
 
Odkazy