Aktuality

20. duben 2015
Vybudování zázemí Štoly č.1. Jáchymov
Od března 2015 probíhá stavba "Vybudování zázemí pro vstup do Štoly č.1 v Jáchymově", které je financované z Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Severozápad a podporováné z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Název projektu: "Vybudování zázemí pro vstup do Štoly č.1 v Jáchymově". Investor: Muzeum Sokolov, p.o. Karlovarského kraje, administrátor projektu Olivius s.r.o., Projektant: R projekt, Ing. Jan Woletz Technický dozor investora: STAVING-INVEST s.r.o. Autorský dozor: Projekt 99, s.r.o. Zhotovitel: IVPS Inženýrská výstavba a pozemní stavby s.r.o. Doba realizace: termín zahájení realizace projektu březen 2015, termín ukončení realizace projektu září 2015 Registrační číslo projektu: CZ.1.09/4.1.00/83.01257 "VIZE PŘESTANE BÝT SNEM" www.europa.eu www.nuts2severozapad.cz
19. duben 2015
,,Česko - bavorský geopark – zpřístupnění dolu Jeroným v Čisté‘‘
Od května 2014 probíhá výstavba vstupního objektu dolu Jeroným v Čisté u Rovné, která je financovaná z Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Severozápad a podporována z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Název projektu: Česko-bavorský geopark- zpřístupnění dolu Jeroným v Čisté- Vstupní objekt dolu Jeroným Reg.č.projektu: CZ.1.09/4.1.00/71.01170 Investor: Muzeum Sokolov p.o. Karlovarského kraje Projektant: Sdružení firem Amberg Engineering Brno, Atelier WIK, s.r.o. Brno a Buildingcentrum -HSV, s.r.o. Velké Meziříčí Technický dozor investora: Voldán s.r.o. Březová. Autorský dozor -STIOB s.r.o. Sokolov. Zhotovitel : IVPS Inženýrská výstavba a pozemní stavby s.r.o. Praha. "VIZE PŘESTANE BÝT SNEM" www.europa.eu www.nuts2severozapad.cz
16. duben 2015
PhDr. Vladimír Bružeňák - V zajetí Krušných hor
Ve čtvrtek 16.4.2015 se v zimní zahradě sokolovského zámku uskuteční od 17 hod. přednáška Vladimíra Bružeňáka "V zajetí Krušných hor - zajatecké tábory a pracovní zajatecká komanda na Sokolovsku 1939-1945 a jejich oběti". Vstupné je 20 Kč. Tato akce je realizována za finanční podpory města Sokolova. TA – Přednáškový cyklus roku 2015(s omezením na děti a mládež)
2. duben 2015
Jarní výtvarná dílna
Tradiční jarní (velikonoční) výtvarná dílna se uskuteční ve čtvrtek 2. dubna od 15 hod. v zimní zahradě sokolovského zámku. Vstupné je zdarma. Tato akce je realizována za finanční podpory města Sokolova. JA – Výtvarné dílny 2015 - s omezením na děti a mládež
1. duben 2015
Interaktivní výstava Stopa
Ve dnech 1. dubna až 19. července 2015 se ve výstavní síni v přízemí sokolovského zámku uskuteční interaktivní kriminalistická výstava Stopa zapůjčená z Mendelova muzea v Brně. Otvírací doba je středa - neděle od 9 do 12 a od 13 do 17 hod.
13. březen 2015
Hornické muzeum Krásno
Vážení návštěvníci Hornické muzeum Krásno je po zimní přestávce opět otevřeno od středy 4. března v běžné otvírací době středa - neděle od 9 do 12 a od 13 do 17 hod. Důlní vláček bude v provozu až v průběhu května, po dokončení obnovy tratě.
7. březen 2015
FOS – tradiční výstava fotografií
Ve dnech 7. března - 19. dubna se ve výstavním prostoru v 1. patře sokolovského zámku uskuteční další ročník tradiční výstavy fotoklubu Sokolov a jeho německých partnerů. Výstava je otevřena od středy do neděle 9-12 a 13-17 hod.
9. únor 2015
Otevření expozice
Vážení návštěvníci, od středy 4.2. je opět otevřena stálá expozice. Otvírací doba je středa - neděle od 9 do 12 a od 13 do 17 hod. Zároveň bychom Vás chtěli poprosit o shovívavost, neboť ještě probíhá instalace expozice v zrekonstruovaných 3 místnostech.
1. září 2014
Realizace projektu „Eva Erbenová – osudy v pruhované košili“
Realizace projektu „Eva Erbenová – osudy v pruhované košili“ V roce 2014 se Muzeu Sokolov podařilo získat finanční příspěvek z Nadačního fondu obětem holocaustu na realizaci projektu „Eva Erbenová – osudy v pruhované košili“. Tento projekt byl inspirovaný návštěvou paní E. Erbenové v sokolovském muzeu v květnu 2012 a jejím povídáním a vzpomínáním na období dětství a dospívání prožitém za ostnatým drátem. Eva Erbenová se narodila v roce 1930 v Děčíně a roku 1941 byla deportována s rodiči do ghetta v Terezíně, v roce 1944 byla s maminkou převezena do Osvětimi, odkud byly později vyhnány na tzv. pochod smrti, který je přivedl i na Sokolovsko. Z jejího vyprávění byl natočen dokument určený školním výpravám. Promítání dokumentu bylo právě díky finančnímu příspěvku z Nadačního fondu obětem válek v letošním roce doplněno o interaktivní program. Během něj jsou žáci rozděleni do skupin, oblečeni do vězeňských košil a každá ze skupin dostane číslo, neboť lidé se v koncentračních táborech stávali pouhými čísly. Každé číslo má svou krabičku s fotografiemi, obrázky a také indiciemi, podle kterých musí žáci poznat jméno osoby a dotvořit panel této osoby nalepením obrázků a fotografií. Žáci se tak seznámí s osudy 5 lidí židovského původu spojených svým životem nebo tvorbou se Sokolovskem. Program je určen žákům 2. stupně a studentům středních škol po předchozí domluvě s paní Jitkou Třískovou.
 
Odkazy