Aktuality

20. červen 2015
Vybudování zázemí Štoly č.1. Jáchymov
Od března 2015 probíhá stavba "Vybudování zázemí pro vstup do Štoly č.1 v Jáchymově", které je financované z Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Severozápad a podporováné z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Název projektu: "Vybudování zázemí pro vstup do Štoly č.1 v Jáchymově". Investor: Muzeum Sokolov, p.o. Karlovarského kraje, administrátor projektu Olivius s.r.o., Projektant: R projekt, Ing. Jan Woletz Technický dozor investora: STAVING-INVEST s.r.o. Autorský dozor: Projekt 99, s.r.o. Zhotovitel: IVPS Inženýrská výstavba a pozemní stavby s.r.o. Doba realizace: termín zahájení realizace projektu březen 2015, termín ukončení realizace projektu září 2015 Registrační číslo projektu: CZ.1.09/4.1.00/83.01257 "VIZE PŘESTANE BÝT SNEM" www.europa.eu www.nuts2severozapad.cz
5. červen 2015
Muzejní noc
V pátek 5. června se od 18 hod. na nádvoří sokolovského zámku uskuteční další ročník festivalu muzejních nocí, tentokrát inspirovaný kriminalistickou výstavou "Stopa". Na přípravě programu se bude podílet Městská policie Sokolov Policie ČR (ukázky vozidel, výcvik psů, zadržení pachatele atd.),z.s. Prapor SOS Falknov nad Ohří a chybět nebude ani tradiční vystoupení Krušnohoru. Vstup zdarma. Tato akce je realizována za finanční podpory města Sokolova JA Muzejní noc 2015 (s omezením na část pro děti a mládež)
21. květen 2015
Rudolf Řežábek - Krásy a zajímavosti Islandu
Ve čtvrtek 21.5.2015 se v zimní zahradě sokolovského zámku uskuteční od 17 hod. přednáška Rudolfa Řežábka "Krásy a zajímavosti Islandu". Vstupné je 20 Kč. Tato akce je realizována za finanční podpory města Sokolova. TA – Přednáškový cyklus roku 2015(s omezením na děti a mládež)
13. květen 2015
Stavby Karlovarska
Prosíme Vás o podporu našeho vstupního objektu dolu Jeroným v hlasování o Stavbu Karlovarského kraje: Děkujeme moc!! http://www.stavbykarlovarska.cz/cz/hlasovani/vstupni-objekt-dolu-jeronym-187
13. květen 2015
Důl Jeroným otevřen
Dobrý den, od 1.5. je otevřeno podzemí dolu Jeroným v Čisté u Rovné. Více na záložce - důl Jeroným.Podle aktuálního vývoje situace vydáváme i následující informaci. Návštěvníci mohou využít nové parkoviště u nového vstupního objektu.Budou jim vydány vstupenky a přilby a světla. Prohlídka bude začínat u vstupního objektu.Samotný vstupní objekt již je veřejnosti přístupný. M.Rund Objednávky na telefonním čísle 736 202 710.(Vzhledem k špatnému signálu, pokud se nedovoláte, pošlete SMS a pracovníci se Vám ozvou zpět. Děkujeme za pochopení.
9. květen 2015
Příjezd k dolu Jeroným
Od Sokolova: silnice č. 210 směr Teplá, Prameny cca 500 metrů za osadou Podstrání vlevo. Od Plzně: V Krásně doleva silnice č. 208 směr Sokolov a na býv.Čisté se napojíte na silnici č.210 doprava směr Sokolov- od křižovatky na býv.Čisté cca 1km vpravo. Pozor objekt se nachází za lesíkem a není moc vidět.(PS-pokud náhodou přejedete až do obce Podstrání, můžete zde auto otočit a vrátit se zpět :-) ). Polohu dolu můžete také nalézt na www.mapy.cz - stačí udat: Důl Jeroným. GPS: 50.1019581N, 12.7119589E Pracujeme na vylepšení označení dolu. Prozatím se omlouváme za komplikace.
1. květen 2015
Interaktivní výstava Stopa
Ve dnech 1. dubna až 19. července 2015 se ve výstavní síni v přízemí sokolovského zámku uskuteční interaktivní kriminalistická výstava Stopa zapůjčená z Mendelova muzea v Brně. Otvírací doba je středa - neděle od 9 do 12 a od 13 do 17 hod.
1. květen 2015
Město Oloví v historii
Výstava Věry Pečené a Aleše Nováka přibližuje minulost i současnost města Oloví (historie města, vývoj hornictví, sklářství, řemesel atd.) Výstava se koná od 1.5. do 14.6. ve výstavním sále v 1. patře sokolovského zámku. Otevřeno st-ne od 9 do 12 a od 13 do 17 hod.
1. květen 2015
Štola č.1. v Jáchymově otevřena
Vážení návštěvníci! Štola č.1. v Jáchymově je i přes probíhající stavební práce od 15.4. otevřena v běžném režimu. Středa-neděle prohlídky 10,11,13,14,15,16 hodin. Více na záložce Štola č.1.
19. duben 2015
,,Česko - bavorský geopark – zpřístupnění dolu Jeroným v Čisté‘‘
Od května 2014 probíhá výstavba vstupního objektu dolu Jeroným v Čisté u Rovné, která je financovaná z Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Severozápad a podporována z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Název projektu: Česko-bavorský geopark- zpřístupnění dolu Jeroným v Čisté- Vstupní objekt dolu Jeroným Reg.č.projektu: CZ.1.09/4.1.00/71.01170 Investor: Muzeum Sokolov p.o. Karlovarského kraje Projektant: Sdružení firem Amberg Engineering Brno, Atelier WIK, s.r.o. Brno a Buildingcentrum -HSV, s.r.o. Velké Meziříčí Technický dozor investora: Voldán s.r.o. Březová. Autorský dozor -STIOB s.r.o. Sokolov. Zhotovitel : IVPS Inženýrská výstavba a pozemní stavby s.r.o. Praha. "VIZE PŘESTANE BÝT SNEM" www.europa.eu www.nuts2severozapad.cz
1. září 2014
Realizace projektu „Eva Erbenová – osudy v pruhované košili“
Realizace projektu „Eva Erbenová – osudy v pruhované košili“ V roce 2014 se Muzeu Sokolov podařilo získat finanční příspěvek z Nadačního fondu obětem holocaustu na realizaci projektu „Eva Erbenová – osudy v pruhované košili“. Tento projekt byl inspirovaný návštěvou paní E. Erbenové v sokolovském muzeu v květnu 2012 a jejím povídáním a vzpomínáním na období dětství a dospívání prožitém za ostnatým drátem. Eva Erbenová se narodila v roce 1930 v Děčíně a roku 1941 byla deportována s rodiči do ghetta v Terezíně, v roce 1944 byla s maminkou převezena do Osvětimi, odkud byly později vyhnány na tzv. pochod smrti, který je přivedl i na Sokolovsko. Z jejího vyprávění byl natočen dokument určený školním výpravám. Promítání dokumentu bylo právě díky finančnímu příspěvku z Nadačního fondu obětem válek v letošním roce doplněno o interaktivní program. Během něj jsou žáci rozděleni do skupin, oblečeni do vězeňských košil a každá ze skupin dostane číslo, neboť lidé se v koncentračních táborech stávali pouhými čísly. Každé číslo má svou krabičku s fotografiemi, obrázky a také indiciemi, podle kterých musí žáci poznat jméno osoby a dotvořit panel této osoby nalepením obrázků a fotografií. Žáci se tak seznámí s osudy 5 lidí židovského původu spojených svým životem nebo tvorbou se Sokolovskem. Program je určen žákům 2. stupně a studentům středních škol po předchozí domluvě s paní Jitkou Třískovou.
 
Odkazy