Aktuality

23. březen 2016
Jarní výtvarná dílna
Tradiční jarní (velikonoční) výtvarná dílna se uskuteční ve čtvrtek 23.března od 15 hod. v zimní zahradě sokolovského zámku. Vstupné je zdarma. Tato akce je realizována za finanční podpory města Sokolova. JA – Výtvarné dílny 2016 - s omezením na děti a mládež
17. březen 2016
J. Klůc - Narva - místo slavných bitev
Přednáška o bitvách u Narvy se uskuteční ve čtvrtek 17. března 2016 od 17 hod. v zimní zahradě sokolovského zámku, vstupné 20 Kč. Tato akce je realizována za finanční podpory města Sokolova. TA – Přednáškový cyklus roku 2016(s omezením na děti a mládež)
18. únor 2016
Kabelky a motorky
Výstava Kabelky a motorky ze sbírky Ing. arch. Zuzany Ilinčevové (kabelky) a Zdenka Bálka přibližuje období 60. let 20. stol. Vystaveny jsou kabelky z různých materiálů, na denní nošení, na odpolední procházku, do divadla. Pro výraznější dojem je výstava doplněna výrobky denní potřeby, které se vyskytovaly v interiérech domácností i ve veřejném prostoru. Oblečení, které jasně vyjadřuje velkou změnu oproti minulé poválečné módě je také doplněním vystavených kabelek a motorek. Výstava se koná v přízemí sokolovského zámku ve dnech 18. února - 18. dubna 2016, otevřeno středa - neděle 9-12 a 13-17 hod.
13. únor 2016
Fascinace fotografií
Ve dnech 13.2. - 13.3.2016 se v 1. patře sokolovského zámku uskuteční výstava fotografií "Fascinace fotografií" fotoklubu FOS Sokolov a jeho spřátelených fotoklubů z Německa.
11. únor 2016
Mgr. Zbyněk Černý - S nasazením vlastní cti
Přednáška o významném barokním malíři našeho regionu E. Dollhopfovi se uskuteční ve čtvrtek 11. února 2016 od 17 hod. v zimní zahradě sokolovského zámku, vstupné 20 Kč. Tato akce je realizována za finanční podpory města Sokolova. TA – Přednáškový cyklus roku 2016(s omezením na děti a mládež)
2. únor 2016
Štola č. 1 Jáchymov
Vážení návštěvníci, v případě příznivých klimatických podmínek bude štola č. 1 Jáchymov přístupná i v zimním období (leden - březen) pouze ale po předchozí domluvě pro skupiny minimálně 5 osob na telefonním čísle 601 289 121 Z. Spiessová.
25. září 2015
,,Česko - bavorský geopark – zpřístupnění dolu Jeroným v Čisté‘‘
Od května 2014 do června 2015 probíhala výstavba vstupního objektu dolu Jeroným v Čisté u Rovné, která byla financovaná z Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Severozápad a podporována z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Název projektu: Česko-bavorský geopark- zpřístupnění dolu Jeroným v Čisté- Vstupní objekt dolu Jeroným Reg.č.projektu: CZ.1.09/4.1.00/71.01170 Investor: Muzeum Sokolov p.o. Karlovarského kraje Projektant: Sdružení firem Amberg Engineering Brno, Atelier WIK, s.r.o. Brno a Buildingcentrum -HSV, s.r.o. Velké Meziříčí Technický dozor investora: Voldán s.r.o. Březová. Autorský dozor -STIOB s.r.o. Sokolov. Zhotovitel : IVPS Inženýrská výstavba a pozemní stavby s.r.o. Praha. "VIZE PŘESTANE BÝT SNEM" www.europa.eu www.nuts2severozapad.cz
20. září 2015
Vybudování zázemí Štoly č.1. Jáchymov
Od března 2015 probíhá stavba "Vybudování zázemí pro vstup do Štoly č.1 v Jáchymově", které je financované z Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Severozápad a podporováné z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Název projektu: "Vybudování zázemí pro vstup do Štoly č.1 v Jáchymově". Investor: Muzeum Sokolov, p.o. Karlovarského kraje, administrátor projektu Olivius s.r.o., Projektant: R projekt, Ing. Jan Woletz Technický dozor investora: STAVING-INVEST s.r.o. Autorský dozor: Projekt 99, s.r.o. Zhotovitel: IVPS Inženýrská výstavba a pozemní stavby s.r.o. Doba realizace: termín zahájení realizace projektu březen 2015, termín ukončení realizace projektu září 2015 Registrační číslo projektu: CZ.1.09/4.1.00/83.01257 "VIZE PŘESTANE BÝT SNEM" www.europa.eu www.nuts2severozapad.cz
1. září 2014
Realizace projektu „Eva Erbenová – osudy v pruhované košili“
Realizace projektu „Eva Erbenová – osudy v pruhované košili“ V roce 2014 se Muzeu Sokolov podařilo získat finanční příspěvek z Nadačního fondu obětem holocaustu na realizaci projektu „Eva Erbenová – osudy v pruhované košili“. Tento projekt byl inspirovaný návštěvou paní E. Erbenové v sokolovském muzeu v květnu 2012 a jejím povídáním a vzpomínáním na období dětství a dospívání prožitém za ostnatým drátem. Eva Erbenová se narodila v roce 1930 v Děčíně a roku 1941 byla deportována s rodiči do ghetta v Terezíně, v roce 1944 byla s maminkou převezena do Osvětimi, odkud byly později vyhnány na tzv. pochod smrti, který je přivedl i na Sokolovsko. Z jejího vyprávění byl natočen dokument určený školním výpravám. Promítání dokumentu bylo právě díky finančnímu příspěvku z Nadačního fondu obětem válek v letošním roce doplněno o interaktivní program. Během něj jsou žáci rozděleni do skupin, oblečeni do vězeňských košil a každá ze skupin dostane číslo, neboť lidé se v koncentračních táborech stávali pouhými čísly. Každé číslo má svou krabičku s fotografiemi, obrázky a také indiciemi, podle kterých musí žáci poznat jméno osoby a dotvořit panel této osoby nalepením obrázků a fotografií. Žáci se tak seznámí s osudy 5 lidí židovského původu spojených svým životem nebo tvorbou se Sokolovskem. Program je určen žákům 2. stupně a studentům středních škol po předchozí domluvě s paní Jitkou Třískovou.
 
Odkazy